למה הקופסה 2.0?

הקופסה שלי היא החיים שלי.
מבחוץ היא נראית לא רע, ויש שיאמרו מהצד אפילו די טוב – הבעיה היחידה איתה היא שיום אחד פתחתי אותה והבנתי שאני לא אוהב את מה שנמצא בתוכה.
החלטתי שאני יכול ומסוגל לשנות את התוכן שלה; שיש לי אפשרות למלא אותה בדברים שמסבים לי אושר, שגורמים לי לעוף הכי רחוק שרק אפשר. הלכה למעשה.
אני יכול ליצוק לתוכה את כל החלומות שלי, לגעת בייעוד שלי באמצעותה ולחיות את החיים האלה באמת, אבל באמת, כמו שאני רוצה. ואתם יודעים מה? גם אתם!

the_box_2_why_image_01

איך נולד פרויקט הקופסה 2.0?

הסיפור שלי נולד מתוך המקום הכי קשה וכואב שהחיים יכולים לזמן. לאחר שאיבדתי את עומר, בני הבכור בן ה-8, אני מודה שלא ידעתי מאיפה להמשיך.

קיבלתי הזדמנות להרצות על החשיבות בתרומת איברים והתמודדות הצוות הרפואי מנקודת מבטה של משפחה תורמת פוטנציאלית, והחלטתי לקחת אותה בשתי ידיים. משנת 2012 אני מרצה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב ומספר את הסיפור האישי שלנו כ"משפחה תורמת".

אני מודה, לא תכננתי לעשות את זה. איכשהו נפלה לידיי הזדמנות וניצלתי אותה בלי לחשוב בכלל. ההרצאה הזו קלינית ומקצועית נטו, אבל התגובות שמגיעות אחרי כל הרצאה שכזו מדהימות ומרגשות אותי בכל פעם מחדש.

המשפחה, חברים קרובים ואנשים ששמעו בדרך-לא-דרך על ההרצאה הזו ביקשו לשמוע עוד. ועוד. ועוד. ואחרי שממש המון אנשים ביקשו, החלטתי לפתח משהו נוסף, אחר, משהו מעורר השראה, משהו מרים, משהו שיגרום לאנשים להגיד וואו, להבין איפה הייתי קודם ואיפה אני עכשיו. החלטתי לתת לאנשים מתנה.

האתגר היה עצום. איך לוקחים סיפור טראגי כזה והופכים אותו לדבר חיובי? איך מכווצים ארבע שנים וחצי לתוך שעה אחת בלבד? מאיפה מתחילים? האם מותר לספר בדיחות?
שנה תמימה יצקתי את הסיפור שלי, המתחיל בנקודה נמוכה מאוד ומשם מטפס מעלה ומעלה, לתוך המסגרת המתהווה, שבלילה אחד קיבלה את השם ״הקופסה 2.0", ומאז קיבלה גם חיים משל עצמה.
אתם יודעים, בווימבלדון אומרים שהכדור חייב לפגוע בקרקע כדי לקפוץ בחזרה למעלה. וכך עשיתי.

בעזרת אנשי מקצוע מתחום התקשורת, הפסיכולוגיה ופיתוח ההדרכה, שזרתי סביב הסיפור את התובנות הפרטיות שלי, את הצמתים שעברתי בדרך ואת אסופת החוויות שעזרו לי להתמודד עם הבומבה שחטפתי באמצע החיים.

עליתי לבמה בפעם הראשונה וסיפרתי את הסיפור. התגובות היו מעבר לכל מה שיכולתי לדמיין, והאמינו לי, דמיינתי. הרגשתי שיש לי משהו מטורף ביד, והוא יותר מדי חזק כדי שאשמור אותו רק בשבילי. אז אני מביא את הקופסה 2.0 אליכם ובשבילכם.